Bayan Semazen Ekibi

18 Temmuz 2020 Yazarı admin 0544 328 0942 0

Bayan Semazen Ekibi

Bayan Semazen Ekibi İslami Kına Organizasyonu ve Bayanlar Arası Organizasyonlar İçin Bayan Semazen Kiralama Hizmeti sunuyoruz.

Bayan Semazen Ekibi

İslami kına organizasyonu

İslami Kına Organizasyonu Program Akışı.Seçilen bir eser eşliğinde gelin yollarının altından gelinimiz davetlilerin huzuruna çıkar.Tahta kadar gelir ve oturur. Etrafında volkan ve konfeti şov yapılır.Eser kapatılır ve hoş geldiniz ilahileri ile davetliler selamlanır.Aileler, gelinimiz ve organizasyonumuz adına hoş geldiniz konuşması yapılır.Asr-ı Şerif okunarak manevi ortam kuvvetlendirilir.

Dini kına organizasyonu

Düğün ilahi eşliğinde gelinimiz ortaya alınır ve etrafında def çalarak ilahi söylenir. Bu görsellik ile ara ara gelinimizin elinden tutularak, davetlilere selam vermesi sağlanır.Def eşliğinde birkaç ilahi daha seslendirilir.hatıra organizasyon ilahi ekibi TarfındanKahve ikram bölümü ( gelinimizin anne ve kayınvalidesi’ne bir jesti olarak anne ve kayınvalidesi’nin nisan, kına, düğün, davetliler, ikramlar derken, bir hayli yorulduklarını düşünerek onlara elleri ile kahve ikram etmek istediği belirtilir ve ikram için anne – kayınvali’de tahta alınır) Detaylar için 0544 328 0942

Kına gecesi

Anne ve kayınvali’de dosta düşmana karşı “yan yanayız, birlikteyiz” mesajı verirler. Kahveler ikram edilirken fon eşliğinde sonu kahve çekirdeğine dayanan, eşler arası sevgi, aşk, muhabbet ve şefkati konu alan bir hikaye anlatılır. Kahveler biter, gelinimiz fincanları alır, annelerimiz yerlerine, gelinimiz tahta geçer. Detaylar için 0544 328 0942 Def eşliğinde ilahiler seslendirilir. Semazen gösterimizle ruhlar meşke dalar hatıra organizasyon semazen grubu Gül Merasimi: Annenin gelinimize nasihatleri bolu mudur. Anne ve gelinimiz orta kısımda buluşurlar ve getirilen güller anneye verilir.

İslami kına gecesi

Fon eşliğinde nasihatler seslendirilir. Her nasihatin sonunda annemiz bir gül verir nasihatler bitince yaşanılan duygu yoğunluğundan mütevellit yorulmuş olduğu düşünülerek tahta alınır. Bu esnada anne ve gelin ile ilgili ilahiler seslendirilir.Elbette çocukları unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Palyaçomuz ile birlikte çocuklarımız büyük bir çember yapar ve birkaç çocuk ilahisi eşliğinde oyunlar oynarlar. Çocuklar palyaçoyu taklit ederler. Bu sayede biraz önce toplanan hüzün bulutları dağılmış olur.  Def eşliğinde ilahiler söylenir. Davetlilerin de ilahilere katılmaları sağlanarak ortam canlandırılır. Detaylar için 0544 328 0942 Gelin – Kayınvalide atışması ( Gelin ve kayınvalide orta kısımda buluşurlar, arkada ekip arkadaşlarımız gelin ve kayınvalidenin seslendirmelerini yaparlar.

İslami kına

Bu atışmada davetliler kâh gülerek kâh alkışlar ile varlıklarını hissettirirler.) Not: Gelin ve kayınvalideyi rencide edecek, üzecek hiçbir kelime ve cümle bulunmamaktadır. Tamamen sevgi ve muhabbet içermektedir.Son olarak gelinimiz ekibin yanına geçer ve kapanış marşlarını birlikte seslendirip, kına merasimine geçiş sağlanır.Hazırlıklar tamamlanır, taht ortaya çıkar, gelin hanımın ya da ekibimizin seçtiği bir eser eşliğinde gelin ve arkadaşlarının salona teşrifi sağlanır. Gelinimiz birkaç tur atıp oturduktan sonra, arkadaşları etrafında dönmeye devam eder.

İslami kına gecesi

Geniş bir çember yaparak eser bitince otururlar. Fon eşliğinde neden kına yakıldığına dair küçük bir hikayeden sonra anne gelinimizin sağ tarafına, kayınvalide de sol tarafına davet edilir. Anneden babadan davetlilerden helallik alınıp sağ elin kınası yakılır. Bu esnada helallik ile ilgili ilahiler okunur. Kayınvalide sol eline hediyesini verir ve sol elin de kınası yakılır. Bu esnada gelin ile ilgili eserler okunur. Detaylar için 0544 328 0942 Kapanış duası ile program nihayete erdirilir.Hayırlı uğurlu Olsun.

ALTINTEPSİ MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

CEVATPAŞA MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

İSMET PAŞA MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

KARTALTEPE MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

KOCATEPE MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

MURATPAŞA MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

ORTA MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

TERAZİDERE MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

VATAN MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

YENİDOĞAN MAHALLESİ İslami kına organizasyonu

YILDIRIM MAHALLESİ İslami kına organizasyonu