İslami Kına Organizasyonu

İslami Kına Organizasyonu

İslami Kına Organizasyonu. İnsanın ömründe yaşayabileceği en özel anlardan bir tanesi de kına gecesidir. İslami Kına organizasyonu yapacak olan gelin adayları, İslami kurallar çerçevesinde bir kına organizasyonu yapmayı arzu ettikleri takdirde, Bayan Tasavvuf Grubumuz yılların verdiği tecrübe ve deneyim ile siz değerli gelin adaylarına hizmet vermektedirler.

islami-kina-gecesi

Bayan İlahi Ekibi

İslami Kına Organizasyonları, diğer eğlenceli paket organizasyonlarına göre ciddi farklılık gösterir. Örneğin eğlenceli kınalarda her bayan nedimelik (gelin adayına eşlik ve arkadaşlık yapabilecek yardımcı bayan) yapabilir. İslami kına organizasyonlarında ise nedime bayanların ve programdaki diğer içerikleri yapan arkadaşların deneyimli, dini hassasiyetleri olan ve bu alanda eğitimli olmaları şarttır.

İslami-Kına-Organizasyonu

Dini kına gecesi organizasyonu

Hatıra Organizasyon olarak bu alanda başarılı, deneyimli bir nedime ekibine sahibiz. Ayrıca bayan tasavvuf ekibimiz hem Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaları hem de canlı ilahileri söylerken dini musikiye hakim olmaları noktasında oldukça başarılı. Tüm bu açılardan baktığınız zaman İslami Kına Organizasyonu öyle her önüne gelenin yapabileceği bir organizasyon değildir.

İslami-kına-gecesi

İslama uygun kına gecesi

Şimdiye kadar yaptığımız tüm İslami kına gecelerinde daima bu hassasiyeti koruduk. Müşterilerimizden gelen olumlu geri dönüşler ile en kaliteli İslami kına organizasyon hizmeti vermeye devam ediyoruz.

dini-kına-gecesi

İslami Kına Gecesi Organizasyonu

İslami kına gecesinin en önemli ayaklarından bir tanesi de dışarıya kapalı olması yani sadece bayanlar arasında olması ve hiçbir şekilde bir erkeğin içeri girmemesi, Bu sebeple sosyal medyanın Günümüzde çok hızlı bir şekilde kullanılması  İslami kına yaparken çok daha fazla özen göstermek zorunda kalıyoruz,

dini-kına-organizasyonu

Bayan Semazen Ekibi

Bunun birkaç tane sebebi var birincisi İsminde İslami geçip sosyal medyada çok rahat paylaşımlar yapmanız mümkün değil. İslami kına gecesi yapan ya da bizim yapmamızı isteyen gelin hanımlar haklı olarak kendi resimlerinin videolarının paylaşılmasını istememektedirler.

islami-kına-gecesi-fiyatı

Bayan İlahi Grubu

Bu sebeple Biz de yaptığımız bütün işlerde azami hassasiyet göstererek sosyal medyaya çok fazla malzeme vermeden alnımızın akıyla programları yapmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile  İslami kına gecesi yapacak olan gelin adaylarını Hatıra organizasyon kalitesine davet ediyoruz

bayan-ilahi-ekibi

İslami Kına Ekonomik Paket

İslami Kına Standart Paket

İslami Kına Lüx Paket

İslami Kına Gecesi Proğram Akışı

 • Seçilen bir eser eşliğinde gelin yollarının altından gelinimiz davetlilerin huzuruna çıkar.
 • Tahta kadar gelir ve oturur. Etrafında volkan ve konfeti şov yapılır.
 • -Eser kapatılır ve hoş geldiniz ilahileri ile davetliler selamlanır.
 • Aileler, gelinimiz ve organizasyonumuz adına hoş geldiniz konuşması yapılır.
 • Aşr-ı Şerif okunarak manevi ortam kuvvetlendirilir.
 • – Düğün ilahi eşliğinde gelinimiz ortaya alınır ve etrafında def çalarak ilahi söylenir. Bu görsellik ile ara ara gelinimizin elinden tutularak, davetlilere selam vermesi sağlanır.
 • Def eşliğinde birkaç ilahi daha seslendirilir.
 • Kahve ikram bölümü ( gelinimizin anne ve kayın validesine bir jesti olarak anne ve kayın validesinin nişan, kına, düğün, davetliler, ikramlar derken, bir hayli yorulduklarını düşünerek onlara elleri ile kahve ikram etmek istediği belirtilir ve ikram için anne – kayın valide tahta alınır)
 • Anne ve kayın valide dosta düşmana karşı “yan yanayız, birlikteyiz” mesajı verirler. Kahveler ikram edilirken fon eşliğinde sonu kahve çekirdeğine dayanan, eşler arası sevgi, aşk, muhabbet ve şefkati konu alan bir hikaye anlatılır. Kahveler biter, gelinimiz fincanları alır, annelerimiz yerlerine, gelinimiz tahta geçer.
 • Def eşliğinde ilahiler seslendirilir.
 • Semazen gösterimizle ruhlar meşke dalar.
 • Gül Merasimi: Annenin gelinimize nasihatleri bölümüdür. Anne ve gelinimiz orta kısımda buluşurlar ve getirilen güller anneye verilir. Fon eşliğinde nasihatler seslendirilir. Her nasihatin sonunda annemiz bir gül verir nasihatler bitince yaşanılan duygu yoğunluğundan mütevellit yorulmuş olduğu düşünülerek tahta alınır. Bu esnada anne ve gelin ile ilgili ilahiler seslendirilir.
 • Elbette çocukları unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Palyaço  ile birlikte çocuklarımız büyük bir çember yapar ve birkaç çocuk ilahisi eşliğinde oyunlar oynarlar. Çocuklar palyaçoyu taklit ederler. Bu sayede biraz önce toplanan hüzün bulutları dağılmış olur.
 •  
 • Def eşliğinde ilahiler söylenir. Davetlilerin de ilahilere katılmaları sağlanarak ortam canlandırılır.
 • Gelin – Kayın valide atışması ( Gelin ve kayın valide orta kısımda buluşurlar, arkada ekip arkadaşlarımız gelin ve kayın validenin seslendirmelerini yaparlar. Bu atışmada davetliler kâh gülerek kâh alkışlar ile varlıklarını hissettirirler.)   Not: Gelin ve kayın valideyi rencide edecek, üzecek hiçbir kelime ve cümle bulunmamaktadır. Tamamen sevgi ve muhabbet içermektedir.
 • Son olarak gelinimiz ekibin yanına geçer ve kapanış marşlarını birlikte seslendirip, kına merasimine geçiş sağlanır.
 • Hazırlıklar tamamlanır, taht ortaya çıkar, gelin hanımın ya da ekibimizin seçtiği bir eser eşliğinde gelin ve arkadaşlarının salona teşrifi sağlanır. Gelinimiz birkaç tur atıp oturduktan sonra, arkadaşları etrafında dönmeye devam eder. Geniş bir çember yaparak eser bitince otururlar. Fon eşliğinde neden kına yakıldığına dair küçük bir hikayeden sonra anne gelinimizin sağ tarafına, kayın valide de sol tarafına davet edilir. Anneden babadan davetlilerden helallik alınıp sağ elin kınası yakılır. Bu esnada helallik ile ilgili ilahiler okunur.  Kayın valide sol eline hediyesini verir ve sol elin de kınası yakılır. Bu esnada gelin ile ilgili eserler okunur.
 • Kapanış duası ile program nihayete erdirilir.
 • Gelinimiz artık dilediği hareket edebilir, davetlilerle ilgilenebilir.
kına-organizasyonu

kına-merasimi

Hint Kınası